2021

Rok Daniela Libeskinda w Łodzi

Rok 2021 został ogłoszony przez Radę Miejską Łodzi Rokiem Daniela Libeskinda - światowej sławy architekta urodzonego w Łodzi. Zapadła również decyzja o przyznaniu architektowi Honorowego Obywatelstwa Miasta Łodzi. W 2021 roku obchodzi swoje 75. urodziny. Również w tym roku nastąpi prezentacja przedsięwzięcia architektonicznego dedykowanego Łodzi "Kamienica nr 1", a w latach następnych jego realizacja.

Uchwała o Roku Daniela Libeskinda w Łodzi
Daniel Libeskind dla inLodz21

Daniel Libeskind

Daniel Libeskind to architekt polsko-amerykańskiego pochodzenia, cieszący się międzynarodowym uznaniem.  Inspirując się  muzyką, filozofią i literaturą, Libeskind tworzy projekty w duchu architektury rezonującej (resonant architecture), oryginalnej i trwałej.

Libeskind założył swoją pracownię architektoniczną w Berlinie w Niemczech w 1989 roku, po wygraniu konkursu na budowę Muzeum Żydowskiego w Berlinie. W lutym 2003 roku Studio Libeskind przeniosło swoją siedzibę z Berlina do Nowego Jorku, aby nadzorować przebudowę  World Trade Center, która jest obecnie realizowana na Dolnym Manhattanie. Praktyka Daniela Libeskinda polega na projektowaniu i realizacji różnorodnych projektów miejskich, kulturalnych i komercyjnych na całym świecie. Studio zrealizowało budynki, od muzeów i sal koncertowych po centra kongresowe, budynki uniwersytetów, hotele, centra handlowe i wieżowce mieszkalne. Jako główny architekt w Studio Libeskind, Daniel Libeskind prowadzi wykłady w dziedzinie  architektury i urbanistyki na uniwersytetach i podczas spotkań branżowych . Jego architektura i idee stają się źródłem wiedzy projektowej oraz kształtują rozwój miast i kultury, będąc przedmiotem licznych artykułów i wystawy.

Kontakt

Instytucja kultury inLodz21

Sekretariat:

sekretariat@inlodz21.pl

ul. Piotrkowska 122/7

90-006 Łódź 

REGON: 383232156

NIP: 7252288978